| Hallyustar a întrebat:

Hei!
Este corect să spunem:,, Vorbim după", scriem după"
Sau : "Ne certăm și după tot tu plângi"
Propoziția după poate fi înlocuită cu adverbul "apoi"?
Mă refer dacă e corect să ne exprimăm asa

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mudokins78 a răspuns:

E corect oricum!, important e să te faci înţeles! Pe mine mă enervează grammar nazi! Dau de ei pe toate website-urile de socializare.

| Hexiled a răspuns:

Scris arata mai Ok sa scrii "apoi" in loc de după.

| AndreiRobert22 a răspuns:

Ce cauta intreabarea asta in categoria SANATATE?

| Hallyustar explică (pentru AndreiRobert22):

Sănătate? Scuze, voiam să o pun la literatura