| Stamate_Iulia_1990 a întrebat:

Hei... Eu am o scurgere galbuie urat mirositoare am avut si mancarimi da m-am dat cu iaurt si au trecut am 16 ani si acum o luna am f ost la ginecolog si am avut tratament cu ovule polygynax si ceva medicamente mi-a trecut si mirosul vaginal cu greu pana urma, acum dupa o luna a reaparut am citit ca 90-95% trece cu METRONIDAZOL sa imi cumpar? scurgerea asa imi este ...nu mai pot sa plec la ginecolog este singurul din oras si imi este rusine, sa ma duc lunar la 16 ani si am nevoie de la medicul de fam trimitere si nu-i usor sa mi-o dea straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Crrow a răspuns:

Nu risca sa iei medicamente care pot sa dauneze sanatatii tale. Chiar daca e greu si iti e rusine, totusi trebuie sa apelezi la un specialist. Ia sa incercam altceva. Daca stii diagnosticul, poti merge la un medic naturist, poate te rezolva mai repede si mai. sanatos!

| bluecarrot a răspuns:

Medicul ala de familie trebuie sa-ti dea trimiterea.Nu e vina ta ca ai o infectie recurenta.Ar trebui sa ti se faca un frotiu vaginal ca sa identifice ceea ce ai si sensibilitatile la medicamente.Nu recomand sa te tratezi singura cand vine vorba de infectii recurente/incapatanate ca deja risti sa dezvolte o rezistenta la antibiotice, care va ingreuna gasirea unui tratament eficient pe viitor.