| bibi_2590 a întrebat:

Hei.eu dimineata mananc lapte cu cereale, si imi pun si 1-2 lingurite de nesquick. si avand in vedere ca vreau sa slabesc, ce m'ati sfatui. as putea sa inlocuiesc nesquick'ul cu mierea?[este miere fara zahar, naturala 100%]. ar ingrasa mai putin?big grinastept raspunsuuuri

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MeGhosta a răspuns:

Ar fi mult mai buna mierea tongue incearca si vitalis etc desi eu cred ca nu fac mare lucru... sau activia in fiecare zi, actimel etc.big grin succes :* Fundita?batting eyelashes

2 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Mierea este constituita in principal din doua zaharuri, le-am uitat numele, chestia este ca unul se absoarbe repede iar celalalt se absoarbe mai incet, ceea ce face sa fi energica mai mult timp. Este indicat sa inlocuiesti zaharul rafinat si produsele zaharate cu miere sau cu fructe uscate. Pentru mai multe sfaturi in privinta dietei, intra pe http://www.mypyramid.gov/ vei vedea aici ca dieta se bazeaza, conform ultimelor cercetari, pe activitatea fizica si multe alimente naturale, iar alimente precum grasimile animale, zaharul, condimentele artificiale este recomandat sa fie cat mai putin consumate.

| cosima11 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, dar mierea continepana la 400de calorii.cred ca mai bine aimanca doar laptele cu cereale.thinking