| Hehehelp a întrebat:

Hei!

Eu mi-am pus aparat dentar la un ortodont (sper ca așa se numesc cei care se ocupa de aparatul dentar) care avea contract cu vechiul loc la care mergeam la dentist și dentistul a zis ca trebuie sa îmi pun aparat dentar așa ca m-a trimis la ortodontic cu carea aveau contract și contractul expira și m-a întrebat dacă vreau sa rămân la ea și sa merg la dentistul ei (primului ortodont cu care aveau contract) sau sa rămân la următoarea care are contract și eu am rămas la primul ortodont. Dar totul este foarte scump, adică aparatul a fost 7000 ron și o ședința lunară este 150 pe arcada, adică in total 300 și dacă îmi cade un bracket (cred ca așa se scrie) mai adaugă și mama mea vrea sa schimbe ortodontul pentru ca este f f scump. Am o cunoștința care da mult mai puțin pe controlul lunar. Dar mama nu știe dacă poate sa schimbe sau dacă schimba ortodontul ce ar trebui sa facă sa zică "nu mai venim am găsit pe alticeva"?

Aveți idei ce as putea face?

(P.S. nu știu ce categorie este deci... )

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Frank51 a răspuns:

Marea majoritate din ortodonți nu acceptă pe nimeni care are un tratament început cu altcineva. Nu este scump deloc cât ai plătit, este un preț mediu.