| alexandru1014 a întrebat:

Hei! In urma cu 5 ani am avut o serie de palpitatii la inima, atunci m-am speriat si panicat foarte tare. Am facut toate analizele posibile pentru inima(EKG, EKG HOLTER 24 ORE, TEST DE EFORT ETC) Nu mi-a iesit nimic.
De atunci simt ca si cum cineva mi-ar da un pumn din interior si simt ca si cum in acea fracțiune de secundă as respira mai greu (senzatie ca mi s-ar opri respiratia).
De atunci mi-e frică să mai fac si sportsad
Dacă aveți un sfat ceva..mersi!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pare atac de panica, acesta este ceva psihic si nu la inima. Dar zici ca acele investigatii la inima le-ai facut acum 5 ani, nu ar strica pentru linistea ta sa mergi la un cardiolog.

| Donsavas a răspuns:

Pulsul crește si de la emotii, frica, efort fizic

| Yuoia a răspuns:

E doar pe fond psihic. Nu ai nimic la inima.
Poti face sport linistit. Chiar e indicat ca sa te vindeci de teama asta.

| Cornel1333 a răspuns:

Pare sa fie un simptom al atacurilor de panica.
Gasesti mai multe informatii aici:
https://www.secom.ro/......tratamente