| selena_3794 a întrebat:

Hei inca o intrebare imi apar pete albe pe unghi de la ce poate fi? Credeti ca de la lipsa de calciu pe care o am? A da si dati-mi raspunsuri mai romanesti sa zic asa ca nu prea inteleg chestiile alea medicale ca am 7 ani...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Da ...de la calciu e!

| iuli a răspuns:

De obicei petele albe de pe unghii sunt semne ale lipsei de calciu. Ar trebui sa iei niste pastile de calciu ca sa-ti treaca.

| Belciu a răspuns:

Petele albe pe unghii indica afectiunile la anumite organe in functie d eunghie. De exemplu, la degetul mic poate fi o boala de inima. Cand boala dispare disapr si petele.

| IasmyAndra a răspuns:

Buna! sa stii ca si eu am chestii dinalea albe pe unghii mai mereu! mai ales vara ptk eu nu prrea beau lichide! ba mai multa apa si vor disparea! succes!:X:X funda? te pupa deea

| PTL a răspuns:

Da, e de la lipsa de calciu happy
Iti apare ca poate ai unghiile mari happy
Sau ai parul prea mare.
Parul si unghiile mari pot face petele alea pe unghi.
Mai bine te'ai duce la doctor happy.
Te vei simti foarte rau daca ai lipsa de calciu :*
Funda >big grin

| MARIUS_2685 a răspuns:

Da e lipsă de calciu

| MARIUS_2685 a răspuns:

Da e lipsa de calciu

| selena_3794 explică:

La degetul mare