| AnonimMonster a întrebat:

Hei lume! Am o problema. Am 14 ani, 1.74 inaltime si 62 de kg.

Nu sunt o persoana foarte grasa. Dar eu cred ca fundul si coapsele mele ( mai ales partea interioara) sunt prea mari.
Tin regim de 2 saptamani si da rezultate, dar problema este ca imi slabeste cel mai mult abdomenul, iar picioarele extrem de putin, nu mai zic de fund. Am ajuns sa imi numar cu usurinta costele fara sa imi stang burta dar coapsele mele sa fie inca foarte mari!
Imi puteti recomanda niste exercitii fizice pe care pot sa le fac in casa, pentru ca nu am cum sa ajung la sala? Ceva care sa dea rezultate rapide. Daca se poate videoclipuri pe youtube.
Siii. daca a fost cineva in situatia mea poate sa imi spunea ce rezultate a avut si in cat timp?

P.S. : Va rog tare mult sa ma ajutati! Din cauza acestei probleme am ajuns sa ma infometez. Mananc extrem de putin. Ies la alergat in fiecare zi si tot nu merge! Chiar nu stiu ce sa mai fac ca sa pot sa am si eu niste picioare frumoase si un fund mai mic. Dau fundita!*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mihaela1964 a răspuns:

Cred ca esti o gazela inalta si supla care se vede ca este "ratusca cea urata". Bineinteles ca nu esti grasa deloc, dar la inaltimea pe care o ai e firesc ca oasele sa fie proportionale. Trebuie sa lucrezi la stima de sine, nu la numarul caloriilor ingerate.

| AnonimMonster explică (pentru Mihaela1964):

Nu, vorbesc foarte serios, picioarele mele sunt grase. Mi-a spus multa lume asta si chiar nu stiu ce sa fac. Si nu este neaparat problema ca mi-a spus lumea dar si eu ma vad in oglinda si nu imi place.

| Mihaela1964 a răspuns (pentru AnonimMonster):

Nu mai lua in seama ce spune lumea...mai ales fetele de-o varsta cu tine. Nu-s frumoase picioarele subtiri ca betele, crede-ma. Daca asa te-a daruit natura, nu ai cum lupta cu ea, chiar daca ai avea 35 de kilograme, picioarele vor parea poate mai groase.Conteaza foarte mult atitudinea si mobilarea interioara, vei vedea cu timpul ca am avut dreptate. Ai grija de ceea ce pui in cap si sa ai un suflet frumos, restul conteaza 10%. Numai bine, frumoasa domnisoara. happy