| anonim_4396 a întrebat:

Hei. Ma doare de vreo 3 zile in partea dreapta jos dar nu stiu daca ma doare ovarul sau apendicul. Am luat o pastile si nu-mi trece dar nu ma doare tot timpul, ma doare pentru 2 sau 3 secunde.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In partea de jos insemnand unde?
In interior, in pelvis, pe pasarica, la incheietura piciorului, in mijlocul pelvisului?
Durerile de burta si crampele pot fii generate de gaze intestinale, constipatie, sau dureri premestruale, daca-i in dreapta, aproape de stinghia piciorului, putand fii apendicita.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate să fie apendicită.

| Michaeel a răspuns:

Ovarul este jos, aproape de părțile intime, nu în partea burții. Cel mai probabil ai crampe ce deduce ca urmează sa îți vina menstruația. Dacă crezi ca este apendicele, mergi la medic și el îți va zice cel mai bine.