| Minpha a întrebat:

Hei, ma inteapa de in stanga in zona inimii de vreo saptamana. Nu pot dormi pe partea stanga si ma doare cand respir sau cand rad. Ar putea fi inima?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai probabil o nevralgie de intercostal. Durerea cardiaca nu tine o saptamana, nu este legata de pozitie, respiratie sau alte activitati

1 răspuns:
| EllaTheStrange a răspuns:

Ar putea fi o durere de coaste, nu neaparat inima. Daca te mai doare, bea apa simpla cu zahar. Nici prea mult, nici prea putin. Daca nu te lasa, s-ar putea sa nu fie inima. Cel mai bine, totusi, este sa te duci la un cardiolog.