| anonim_4396 a întrebat:

Hei! merg la dentist cam de 2 saptamani si luni mi-a scos o masea care a avut infectie. Pentru infectie mi s-a dat timp de 5 zile Agumentin si Metrolidazol sau cv de genul. Faza e ca din cauza gaurilor din maselele celelalte nu voiam sa mananc foarte mult ca sa nu imi intre mancare in gauri asa ca mancam destul de putin, mancam mai mult iaurt. Marti am terminat tratamentul si miercuri noaptea a inceput sa ma doara stomacul foarte tare si am vomitat de 2 ori si dupa o ora am dormit linistita. Azi dimineata cand m-am trezit ma durea putin, aproape deloc. Acum pe seara a inceput sa ma doara iar, dar e o durere suportabila, in niciun caz ca in noaptea aceea. Durerea se accentueaza cand stranut, rad sau ma ridic din pat\scaun. Eu credeam ca e apendicita, dar mama mea zice ca a patit si ea asa si de fapt avea probleme cu ovarele. Faza e ca in aceeasi noapte si pe prietena mea o durea si s-a dus la spital si i-a gasit ovarele imflamate in conditiile in care ea nu mai are apendicele de 3 ani. Acum ma cam ingrijorez... sper ca nu am apendicele imflamat sau ceva de genul. Ma gandesc si ca e din cauza ca nu am mancat zilele astea foarte mult si am luat pastile tari. Ce poate fi cel mai probabil? Mentionez ca nu pot ajunge la doctor zilele astea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Pool77 a răspuns:

Ba frate, crezi ca toti suntem doctori aici?
Vorbeste cu maica-ta si du-te la doctor, nici o data n-am inteles persoanele care vin aici sa puna intrebari de genul.