| RoxanaGhost a întrebat:

Hei! Mi-am cumparat spuma coloranta pentru par Trendy.Am demult niste chisturi sebacee in cap.Nu supureaza si nu ma dor, parca nici nu ar fi acolo.Stiu ca asta nu e vopsea deci ar fi mai inovensiva.Ce credeti? Pot sa ma dau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu. Nu poti sa te dai, pentru ca acea spuma coloranta contine chimicale, care iti vor infecta chisturile sebacee.
Scapa intai de problemele din cap si cand esti 100% vindecata, puti pune acele culori, care sunt tot chimicale.

Nota: corect este INOFENSIV - nu inovensiv.
INOFENSÍV, -Ă, inofensivi, -e, adj. Care nu face rău, nevătămător; care nu supără pe nimeni, care nu poate supăra

| RoxanaGhost explică (pentru Violleta2022):

Eu am scris de pe telefon(telefonul e nou si nu prea ma inteleg cu setarile) si cred ca din cauza autocorectorului am scris gresit cu v.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu. Daca nu e vopsea, nu inseamna ca nu e plina de chimicale daunatoare.