| brokxy a întrebat:

Hei. Nu pot dormi noptile deloc. de o luna si ceva pana la 5 dimineata nu am somn, si ma trezesc la 4-5 dupa masa sa mananc, dar azi am mancat si acum imi este rau, parca nici nu mai pot manca, Eu tot ma stresez cu cautarea unui loc de munca, sau curs si nu stiu sa fie de la stress sau ceva problema de sanatate? Am incercat sa adorm si la 12, am luat ceva pastile, dar am dormit 7 ore si nu mi-a ajuns m-am trezit si am adormit iar pana la 4-5 dupa masa. Parca si dupa ce dorm destul nu am energie deloc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Bună! Este o perioada mai dificila a vieții după terminarea liceului pentru unii, deoarece nu știu ce să facă în viața, ori să se ducă la facultate, ori la un loc de muncă etc. Stai liniștită și analizează atent ce vei face cu viitorul tau, că mai mult rău îți faci daca te streseziwinking! Cu sau fara stres, tot acolo ajungi. Nu te mai incarca cu energie negativă, bucură-te de viață că nu este mare lucru un loc de muncă happy, te vei obișnui.

| brokxy explică (pentru Celcestietot):

Multumesc happy

| Celcestietot a răspuns (pentru brokxy):

Cu placerewinking!

| Donsavas a răspuns:

Mergi la un neuropsihiatru. Iti va da el ceva de somn.

| StrongHeart a răspuns:

Nici eu nu pot dormi bine de mult timp, are de a face cu stresul.

| Iote a răspuns:

Cand cauti tu loc de munca daca toata ziua dormi? Nu mai dormi ziua, si vei putea sa dormi noaptea. Iesi afara, fa miscare, nu sta in pat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cam zilnic ma culc la ora aia. Nu-mi place sa dorm noaptea, somnul de dimineata e cel mai dulce happy
Pai daca esti incautare de loc de munca (parca este de prin nord asa-i?) pe acolo sunt zone dezvoltate. Ia baga cate un CV la orice intreprindere unde auzi ca se angajeaza. Magazine de tot felul, fabrici, Si te suna ei daca au nevoie de personal. Tinand cont ca acum multi is pe afara la munci sezoniere ai sanse mari sa gasesti posturi libere. De multe ori "specializarea/cursurile" se face la locul de munca.

| brokxy explică (pentru anonim_4396):

Nu tu esti vampir ca ai poza aia de profil rolling on the floor rolling on the floor de aia nu dormi noaptea lol Faza e ca vreau sa merg dar nu stiu unde, tot ma bat cu ideea, sa imi placa salariul sau sa imi plac cat de cat ce fac stii? E greu sa iti alegi ce vrei sa faci in viata;-; mai bine nu terminam liceul

| anonim_4396 a răspuns (pentru brokxy):

Ce as vreau sa mai fiu si inca Odata in clasa 9-a Dar CU mintea de AZI. Pana mea, nu pot posta raspunsul...

| anonim_4396 a răspuns (pentru brokxy):

Mai da-o dracului. TPU nu ma lasa sa postez raspunsul, imi taie automat din el... Am intampinat problema asta de multe ori...

| Daniel323 a răspuns:

Ai putea sa iesi sa faci cativa pasi(15.000) in aer liber si sa nu mai dormi ziua.Nu are sens.Astepti sa vina noaptea.

| Adrian7art a răspuns:

Depinde de ce faci in rest.e nevoie de cåteva activități in timpul zilei..scapă de telefon macar cu câteva ore înainte de culcare..cititul e f bun..plimbare de seară ..si dus la 45grade înainte de a te aseza in pat.