| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Prietenului meu i-a apărut o inflamație între degete, in partea de sus, între oasele acelea care se vad când strangi pumnul, nu știu cum se numesc.
Are mâncărime și durere.
Știe cineva ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 239 a răspuns:

Mancarime si durere apare adeasea in cazul unei degerături, insoțita de inflamatie.
Recomand un unguent simplu si mare atentie la expunerea la frig.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sa se dea cu cremă de galbenele, de la frig are acest simptom a crapat pielea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Consulta medicul dermatolog.

| Mopmop a răspuns:

Multiple cauze. Reumatism, scabie, toxiinfectie alimentara etc. Recomand sa suni la medicul de familie si el iti poate oferi cel mai bun sfat si rezolvare a problemei!