| Ionut524 a întrebat:

Hei,salutare TPU,saptamana trecuta,vineri am primit o lovitura la cap, cu pumnul,am mers la doctor si a spus ca totul e ok,dar as vrea sa va intreb daca e ok sa ma mai doara acolo,nu e o durere in sensul propriu, o înțepătură mai mult? Ofer fundă.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Yurra a răspuns:

Acum daca el a spus ca nu e nimic, nu are rost sa te alarmezi! Se poate face un RMN dar poate ila iti face mai mult rau decat bine, de iradiere vorbesc, posibil si la gaura din buzunar daca nu inceteaza durerile sau intepaturile, poti sa ii mai faci o vizita medicului!

2 răspunsuri:
| ovidiu123432 a răspuns:

Salut, daca doctorul ti-a spus ca este totul bine inseamna ca nu este nimic grav.
Si eu am patit sa primesc cate un pumn la scoala si ma durea o saptamana sau mai mult si dupa imi trecea.
Nu poate sa-ti treaca imediat, asta depinde si unde te-a lovit si cat de tare.
Stai linistit ca daca doctorul a spus ca totul e ok nu ai nimic, o sa-ti treaca cat de curand.

| Laurentiu_Irimia_2002 a răspuns:

Da, e complet normal si eu am patit la fel stai linistit o sa-ti treaca fara sa iti dai seama