| giulia283 a întrebat:

Hei! Săptămână trecută a fost prima oara cand am venit la tara să dorm şi am stat 5 zile aşa au incepit sa-mi iasa blande ( petele alea rosii care te mananca de mori aşa le zic eu ) şi am crezut ca e de la mancare eu jn fiecare zi am mancat diferite mancaruri si clar mu era de la mancare. Acum am venit iar la tara sa dorm si iar mi.au iesit. Poate fi alergia asta de la aerul de aici? Eu am mai venit la tara si nu am avut nimic adica nu am dormit am stat cateva ore si am plecat si nu mi-a aparut nici un fel de alergie. Poate fi de la aer?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Peridava a răspuns:

Aerul sau "aere"?
Nu. Categoric te-au piscat niste insecte. Poate paianjeni, poate mai multe. Chiar daca pana acum nu au fost, au aparut. Curatenie generala dar cu scuturat, aspirat, spalat si sters tot.

| giulia283 explică (pentru Peridava):

Nu sunt paianjeni nici tantari. Stiu foarte bine asta. Si curatenie este.

| tudorykul a răspuns:

Din cauza aerului, cum spui tu, poate fi o posibilitate, poate fi din cauza așternutului pe care dormi, poate fi din cauza obiectelor sau a pomilor/frunzelor/buruienilor etc cu care intri in contact. Recomand o vizita la un alergolog sa vezi la ce esti alergic/a.