| Mkeynes a întrebat:

Hei, se transmite tbc prin relatii sexuale, sarut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Se transmite prin aer. Dacă te mai și săruți...

| alina2k18 a răspuns:

Da.
Dar avand vaccinul ai 90% sa nu il iei si daca il vei lua oricum nu vei face forma grava.

| Mkeynes explică (pentru alina2k18):

Ce vaccin?

| alina2k18 a răspuns (pentru Mkeynes):

Ala pentru TBC de se face la nastere de ai semnul ala floricica rotunda pe brat.

| Mkeynes explică (pentru alina2k18):

Pfff eu nu stiu daca il am?

| Legion7X a răspuns:

Pe Google ai căutat?

| AndrElle a răspuns:

Respirație poate, dar de fapt e de la fumul de țigară.