| Necunoscuta100 a întrebat:

Hei! Stie cineva cum pot disparea pistruii definitiv? Am incercat tot felul. De la tratamente naturiste la creme costisitoare, mai putin tratamentul cu laser. Vreo idee?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Pistruii nu vor dispare niciodata la tine, pentru ca sunt genetic mosteniti si fac parte din pigmentul pielii tale.
Dar pot sa ramana in piele mai putin vizibili, daca ocolesti soarele.
Ei devin foarte vizibili, numai cand te expui la soare.
Cu cat stai mai mult, cu atat iesi mai multi.
Deci, nu vrei pistrui, atunci stai in casa sau acopera-te sa nu te mai expui la soare.
Din pacate, trebuei sa intelegi ca, nu exista minune pe lumea asta, care sa-ti schimbe pigmentul pielii, nici macar operatiile cu laser, pentru ca ai tot corpul acoperit cu piele si nu se poate opera.