| Andreea930 a întrebat:

Hei, știți ceva remedii pentru păr: deteriorat, cădere, gras, încurcat tot timpul? Folosesc șampon shuama și mai m-a ajutat să nu mai fie gras dar... mâine merg să îmi tund vârfurile, nici nu îmi mai crește. Am aproape 18 ani, dau fundă celui mai bun răspuns:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| Denisa0954 a răspuns:

Foloseste balsam la fiecare spălare sau masca de par

| Andreea930 explică (pentru Denisa0954):

De care balsam și mască de păr?

| Denisa0954 a răspuns (pentru Andreea930):

Orice balsam pentru par deteriorat, despicat etc. Eu l am folosit pe cel de la panten si a fost bun. Poti folosi si un șampon care să ti ajute părul, ala de la gliss e f bun, cel roz. Si poti sa tii faci măști in casa, naturale, din galbenus de ou, ulei de măsline, zahar

| Andreea930 explică (pentru Denisa0954):

Masca cu ou și ulei de măsline cum se face? P.s miere nu am laughing)

| Denisa0954 a răspuns (pentru Andreea930):

Eu de ex pentru un par până la jumatea spatelui pun 2 linguri de ulei de măsline intr-un bol, adaug 2 galbenusuri de ou, 1 lingura de zahar, si uneori o lingura de iaurt. Si o pun pe tot părul si astept macar 2 ore

| Andreea930 explică (pentru Denisa0954):

Dă rezultate? Eu am părul până la umăr

| Denisa0954 a răspuns (pentru Andreea930):

După o lună de folosire cam de 2 ori pe săpt se vad rezultate

| Andreea930 explică (pentru Denisa0954):

Iaurt de care pui în mască?

| Denisa0954 a răspuns (pentru Andreea930):

De oricare. Nu contează. Dar sa fie gras

| Andreea930 explică (pentru Denisa0954):

Am înțeles, îl pui pe tot sau 1-2 linguri?

| Denisa0954 a răspuns (pentru Andreea930):

Dacă ai zis ca ai părul pana la umeri, e suficient 1 lingura

| Andreea930 explică (pentru Denisa0954):

Doamne este bun?

| Denisa0954 a răspuns (pentru Andreea930):

Danone? laughing
Ti am zis, nu conteaza firma. Dacă e gras; e bun