| ioana3432B a întrebat:

Acum 5 zile mi-a fost foarte rău(pe timpul nopți), inima îmi bătea foarte tate și simțeam că mă sufoc. Pe la 12 noaptea am luat o aspirină pentru că aveam niște înțepături jos la burtă apoi am adormit iar pe la 2 noaptea m-am trezit foarte agitată (inima îmi bătea foarte tare și aveam senzația de sufocare și îmi era frig) am luat nervocalmin somn liniștit dar nu a avut niciun efect. Când s-a făcut dimineață am mers la spital, mi-au făcut o radiografie la piept, mi-au pus branulă și apoi un ser care nu m-a ajutat deloc. După ce au fost gata analizele m-am dus în cabinetul doctorului unde mi-a prescris magneziu de două ori pe zi dar nu mi-a spus nimic, ce am sau ce s-a întâmplat. Au trecut 5 zile de când iau magneziu și am fost ok până aseară, îmi era frig, inima îmi bătea tare și nu aveam aer, de dimineață la fel am luat nervocalmin și parcă sunt mai ok dar nu știu ce să fac, sunt singură acasă și nu am rude prin apropiere, la spital nu am de ce să mă mai duc că nu îmi fac nimic, am presupus că dacă doctorul nu a zis nimic e din cauză că nu sunt motive de îngrijorare dar sunt îngrijorată deoarece sunt singură și nu mai dorm deloc noaptea, mă trezesc agitată și obosită. Are idee cineva ce ar putea să fie? Mentionez că nu sunt stresată, nu beau cafea și suc nu am mai băut de ceva timp.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Urmează tratamentul primit

| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să te vadă un cardiolog.

| Donsavas a răspuns:

Stresul duce la probleme psihice. Trebuie să consulti un psihiatru, acesta se ocupa de boli psihosomatice, bazate pe stres, oboseala si insomnii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La tine poate fi carenta de magneziu, sau doar atacuri de panica.

| adryang78 a răspuns:

Urgent! Luați trimitere de la medicul de familie pentru un consult cardiologic.

| Alexandrionelu a răspuns:

Ai nevoie de relaxare. De ce gen? De genul masculin. Asa poate scapi și de punctele negre.