| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU, acum un an sau doi mi-a aparut in zona inghinala un cos foarte mare si adanc, dupa ce l-am spart s-a facut o galma care mereu ma deranja dar acum s-a umflat si este dureroasa, nu stiu daca s-a refacut cosul sau ce se intampla. Imi poate spune cineva? Umflatura se afla aproape de linia slipului fix pe zona inghinala. Poate ajunge sa fie ceva grav sau ce parere aveti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Robertandrei4858 a răspuns:

Poate fi un fir de par crescut sub piele, se intampla frecvent.

| DuckDodgers0 a răspuns:

Pote fi un furunc, caz in care trebuie operat