| Pohrib_Adrian_1991 a întrebat:

HEI TPU! Am 14 ani. Sunt gras si nu ma simt bine in pielea mea. Am 1.70 m si 90 de kg.
Am un program naspa si putin timp. Vreu sa slabesc vreo 10 kg si sa cresc in inaltime vreo 2 cm. Stiti vreo solutie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| IoanaDariaH a răspuns:

Depinde de tine.Pentru inaltat poti face inot sau bascket(acestea doar accelereaza cresterea)iar pentru slabit poti face sport.Sau daca te poti tine dieta Rina

| Pohrib_Adrian_1991 explică (pentru IoanaDariaH):

Multumesc de raspuns... varianta pentru cresterea in inaltime, pare chiar foarte buna.