| Andreea23456 a întrebat:

Am 16 ani, 1.70 si 58 kg, si as vrea sa ma mai ingras macar 10 kg. Anul trecut desi eram mai slaba in greutate, paream mai plinuta, iar acum sunt mai mare in greutate dar par mai slaba. Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ai 1.70 și 60 de kg e perfect pe tru o fata, nu te îngrășa?

| Magistratul a răspuns:

Te poti ingrasa. Esti mai slaba dar mai grea pentru ca ti se ingreuneaza si structura osoasa cand te maturizezi.