| anonim_4396 a întrebat:

am 17 ani si zilele astea 4-5 am fumat foarte mult, cred ca vreo 20 de tigari (in total) dunhill albastru, pall mall albastru, sobranie. Vreau sa precizez ca pana acum nu am fumat asa, fumam poate 5 tigari la luna.
Dupa zilele astia a inceput sa ma manance in gat si sa imi vina sa tusesc foarte des si uneori imi mai vine si gust/miros in gura nu stiu ce e de tigari. E ceva grav sau imi trece?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Normal nu ar trebui sa fumezi la 17 ani dar in fine nu judec asta petru ca si eu am inceput devreme dar da e de la tigari le-ai schimbat des si ai fumat o cantitate mai mare brusc.Alegeti doar o marca de tigari daca tot vrei sa fumezi si incearca sa pastrezi cantitate mica de consum

9 răspunsuri:
| mudokins78 a răspuns:

Eu fumez de la 14!
Eminem a spus candva la awards bilboard, nu mai stiu exact,.
-Nu fumati
-Nu beti
-Nu faceti sex
-Nu va drogati
-Nu faceti lucruri prostesti (periculoase)
Stati cuminti, lasati-ma pe mine sa le fac pe toate astea!

| alexboss2020 a răspuns:

Nu mai fuma, lasa-te! Te rog mult in loc sa faci 50 alergari de teren, 200 de flotari, genoflexiuni si abdomene, lasa-te de fumat!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti trece doar daca incetezi sa mai fumezi, daca nu se agraveaza

| Teffan a răspuns:

Iti trece.

Omul nu e asa subred sa cada de la 20 de tigari in 5 zile.Asta inseamna ca ai fumat 4 pe zi, ceea ce nu inseamna nimic.

Am prieteni care fumeaza la 17 ani un pachet pe zi, alti oameni fumeaza si 2 pachete pe zi.

| Viitorulapropiat a răspuns:

De trecut iti trece, ai schimbat țigările, cu toate ca săracii tai plamani sunt cam praf. Incearca sa te lasi.

| PIPER23 a răspuns:

Lasa tigarile, altfel vei fi victima lor!

| Zurelin a răspuns:

Nu mai fuma :\, stiu ca suna inconvenabil, si ca mereu alegem ceea ce ne suna cel mai usor ca "fumeaza doar o marca", evident ca varianta aia ti-a convenit instantaneu, pentru ca asa sunt oamenii, nu vor sa renunte la patimi

| elixiire a răspuns:

Ni la el cica "am fumat mult. 20 tig in 4-5 zile"
mai ai de tras daca vrei sa suni ca un tractor de cap

| elixiire a răspuns:

Adevarat ce zici aici