| Schumaher98 a întrebat:

Hei TPU, am 20 ani si am mainile super incretite de vreo saptamana, de parca as fi stat cu orele in apa, sunt foarte aspre, si pielea putin galbena in podul palmei. Cand bag mainile in apa, dupa 10 sec mi se incretesc rau si dupa 2 min revin la normal. Tin sa precizez ca am folosit acne out si nu prea ma spalam pe maini dupa folosire (ceea ce scria clar si pe flacon). Ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Foloseste crema hidratanta pentru maini, cat mai des.
"Crema" ceea mai naturala este smantana proaspata de vaca, in care amesteci o treime de miere de albine.
Se pastreaza la rece, in frigider.
Dupa 2-3 zile se prepara doza noua, sa nu se strice laptele din smantana.

| Schumaher98 explică:

Pleaca in mortii ma tii