| Sahara1900 a întrebat:

Hei TPU, am 47 de kg insa am 1, 64 si as vrea sa ajung la 52 de kg /54. Imi puteti da un meniu de ingrasare sanatos? Am auzit de migdale ca sunt bune

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Migdalele sunt niste nuci care cotin uleiuri sanatoase, nimic altceva.
Toate ingrasa, daca le manaci in cantitati mai mari decat manaci acum.
Mananca detoate dar DUBLEAZA cantitatea de mancare care o mananci la fiecare masa acum, si vei vedea ca vei lua in greutate! Tu nu mananci suficient, de aceea nu iei in greutate.
Nu uita: 3 mese principale pe zi cu cel putin 1000 calorii fiecare si 2 gustari intre mese.

| RAY a răspuns:

Ti as recomanda sa faci culturism,chiar daca esti fata, pentru ca masa musculara te apara de glicemi mari, creste rata metabolica, devi mai puternica, nu trebuie greutati mari si cu gantere de 5kg e ok, o alimentatie bogata in proteine si vei creste si vei arata mai bine