| Ionut524 a întrebat:

Hei TPU,am luat acum vreo ora un ibuprofen 600, din cauza unei entorse la genunchi,dar acum am facut febra, pot sa iau un panadol sau este contraindicat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Freya1 a răspuns:

Eu nu stiu de ce iei tu pastilele alea mai ales ibuprofenul.
Eu am avut doua luxatii de rotula si in afara de aspenter pentru circulatie si diclofenac crema sau pastile ce le-am luat eu nu luam nimic.
In fine nu este contraindicat.