| Robbe a întrebat:

Am mare nevoie de ajutorul vostru si mai ales de un specialist care sa-mi spuna despre ce este vorba.
Bunica mea de cateva zile a inceput sa aiba o durere la cap puternica apoi a urmat durere de gat la spate si nu putea sa miste gatul stanga si dreapta, ii activa vreun nerv si nu putea sa-l miste nicicum. Avea gat de lup cum s-ar zice.

A luat pastile de toate recomadate de la medicul de familie, dar nimic.Nu a luat multe pentru ca e cu inima si nu vrea sa aiba probleme...

Dar mai mult o deranjeaza partea cu gatul, oare de la ce o fi si cum s-ar putea trata?
Are durere mai ales la tendoanele ce sustin gatul in spate.
Nush cum se cheama exact.
Puteti va rog cu un comentariu sau ceva sa ma ajutati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Justmed a răspuns:

Ar putea fi orice! Dar probabil este ceva lejer ar putea lua antiinflamator, as zice ca ibuprofenul sau aulin sunt cele mai bune!

| salomeea27 a răspuns:

S-ar putea sa fie o spondiloza cervicala ar trebui sa incerca sa ia un antinflamator(ketonal, aulin, voltaren)cu un relaxant muscular(midocalm).de asemenea ar putea sa se maseze cu dicofenac gel acolo la gat. Tensiunea si-a masurat-o de cand a inceput durerea de cap?