| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de un sfat.
Ieri seara am dormit stramb cu incheietura mainii drepte si cand incercam sa o misc aveam o durere de parca era rupta. In cele din urma am reusit sa o mai misc asa putin dar au aparut dureri de mana si o senzatie de arsura si aveam palma rece plus ca simt o durere nu stiu cum sa o explic, nu e de muschi din ce cred eu, de ligamente cred. Simt si intepaturi. Dar asta doar la mana dreapta. De la ce poate sa fie asa brusc? Faptul ca am dormit stramb cu incheietura? As vrea niste sfaturi va rog. Dau funda.
Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Demidol a răspuns:

Doar ai amortit. Iti va trece, cum spune @Edmonds2342. Dar poti sa-ti faci si masaj usor pentru a usura circulatia sangelui.

| Edmonds2342 a răspuns:

Da, ai dormit având mana într-o poziție nefireasca, articulațiile s-au forțat puțin (de aici durerea), iar sângele nu a mai circulat prea bine (de aici amorțeala). Nu trebuie sa faci nimic, îți va trece în câteva ore. Sănătate!

| anonim_4396 explică (pentru Edmonds2342):

Mi am tot dat cu diclofenac am momente cand ma doare nu stiu senzatie ca nu mai circula sangele si cand ma masez imi trasnpira palma. Nu mai am degetele reci sau ceva