| Nataliaa2176 a întrebat:

Am niste iritatii pe picioare de la epilatul cu bigul si cu epilatorul. Cu ce as putea sa imi dau ca sa imi treaca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice crema care contine oxid de zinc printre primele ingrediente este buna. Oxidul de zinc este antiseptic, antibacterian, antifungic, inhiba dezvoltarea fungilor și împiedica proliferarea bacteriilor pe piele. Cremele pentru bebelusi contin ingredientul asta. Se foloseste 4-7 zile dupa epilare.

Gasesti crema cu oxid de zinc de la Bubchen Baby in DM, e 4-6 lei varianta mica si 18-20 lei varianta de 150 ml. :
https://www.dm.de/buebchen-wundschutzcreme-baby-p7613034749420.html

5 răspunsuri:
| emy a răspuns:

Buna, draga mea! happy Sfatul meu este sa mergi la un medic dermatolog. El este cel mai in masura sa-ti spuna ce ai de facut. Sper ca ti-am fost de folos! Te pup cu drag! kiss Noapte buna!

| JackR a răspuns:

Cu "bigul" se face altceva in zona picioarelor. De fapt in zona lor superioara.winking

| Victoria18 a răspuns:

Trec de la sine. Timpul le rezolva pe toate. Ai rabdare.

| Rorry a răspuns:

O crema calmanta de la farmacie, sau daca ai prin casa crema de galbenele sau de catina, ajuta

| DibuAndrei2003 a răspuns:

Ia-te cu masina de tuns iarba.