| Ionut524 a întrebat:

Hei TPU,am o mică mare problemă. Ieri am avut o altercație cu un băiat și am primit un pumn in laterala capului, mai sus de ureche(nu la tample) iar acum nu ma mai doare (am avut caciula groasă si gluga de fâș)dar ma inreapa inca putin...la vreun minut de la altercație am expectorat cu sange, dar doar o data (sunt si racit si ma doare gatul)nu am primit nici un pun in gură, ca să-mi curgă sânge.Am un pic de slabiciune la mana stângă, dar am mai avut si altă dată după bătăi... Poate fi asta o problema majoră?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| XxKAMELIAxX a răspuns:

Consulta un medic.Este important!
+ Evita aceste altercari, la ce te ajuta?
Se poate sa te intelegi cu o persoana doar prin vorbit.(Depinde acum =]] )
winking

| JohnMcPraise a răspuns:

Este posibil sa se fi agitat un pic nervii din creier la o astfel de lovitura chiar daca nu te mai doare si erai protejat. In general daca ai simptome din astea dupa batai inseamna ca s-a intamplat de la 'zdruncinat', daca simtpomele persista mai mult de 3 zile ar trebui sa mergi la un doctor totusi.
Totusi dupa ce zici tu, se pare ca ai o slabiciune cand te bati, ar trebui sa eviti aceste altercatii.