| Alice257 a întrebat:

Am o mica mare problema. Imi lacrimeaza ochii cand stau atenta la scoala si cand imi fac temele si ma concentrez ma doare foarte tare capul si nu numai si asa pur si simplu cate o data cand ma uit si la TV sau la calculator. Am nevoie de ochelari sau ce problema am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| վፀiፀፀ a răspuns:

Da, ai nevoie de ochelari. Asa pateam si eu inainte sa port deoarece imi oboseau ochii si aveam exact aceleasi simptome ca tine. Du-te la oftalmolog si fa un control. Nu te speria ca trebuie sa porti ochelari fiindca daca sunt doar din cauza ca iti obosesc ochii nu trebuie sa ii porti non stop. :*

| Neuronul a răspuns:

De ce nu faci un control la oftalmologie?