| Perkoz a întrebat:

Am o problema am mai tot timpul vocea ragusia iar asta se observa cel mai bine când tip si credeti-ma ca trebuie sa am corzile vocale foarte încordate can o fac.

Pe de asupra eu doresc sa devin preot si nu vreau sa rămân ragusia de tot. Nu vreau sa renunț la aceasta profesie din cauza vocii.
Va rog sa ma ajutati cu ceva de preferinta sa fie naturist.
Dau funda sugestie ce ma va ajuta sa scap de acest chin.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Citeste articolul si urmareste cu mare atentie clipul! sigur o sa-ti dea solutia cea mai buna!

| Perkoz explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Nu ai raspuns la ce ti-am cerut

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Perkoz):

Ba am raspuns : un doctor in teologie si profesor universitar iti spune voalat ca tu vrei sa fii o plosnita pe spatele cetatenilor lipsiti de discernamant

| Perkoz explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Dar eu am intrebat doar daca stiti vreun tratament pentru voce ragusia

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Perkoz):

Pentru vocea ragusita poti tine sub limba o bucatica de unt ( cam cat o aluna mare ) si inghiti pe masura ce se topeste bine. repeti dua masa de pranz si dupa masa de seara timp de 3-4 zile

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Perkoz):

Tu ai cerut un remediu care sa iti dea posibilitatea sa te faci preot, iar ragusala este un mic detaliu. nu cred ca ai un motiv de maxima moralitate crestina pentru a deveni preot. pentru asta ti-am trimis initial acel articol si clip

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Citeste articolul si urmareste cu mare atentie clipul! sigur o sa-ti dea solutia cea mai buna! http://recorder.ro/......nu-exista/

| Perkoz explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Cu ce ar trebui sa ma ajute asta

| Sorinlelele a răspuns:

Si eu am vocea mai ragusita mai ales la pubertate ai putea doar sa iti incaltesti corzile vocale facand: Brrr laughing dar nu mult ca o sa te doara corzile