| Safire17 a întrebat:

Am o problema! De cateva ore ma doare burta jos de tot si in dreapta si in stanga. Ce poate fi? Apendicita? Dupa parerea mea nu cred ca este apendicita deoarece pot alerga. Nu ma doare decat cand ma intind ft tare. In plus am facut si exercitiile pentru apendicita (cand ma apas tare si dau drumul brusc nu ma doare, pot sta in genunchi, am pus'o pe o prietena sa imi ridice asa piciorul drept spre abdomen si tot nu ma doare). Alte simptome clasice de apandicita nu am (ex: greturi, ameteli, amortiri si dureri ale piciorului drept, durere pana in capul pieptului etc.) M'a mai durut asa odata si trebuia a doua zi sa merg la medic dar cand m-am trezit ziua urmatoare nu ma mai dures deloc, asa ca o sa astept la fel si azi. Bunicamea zice ca sigur se dezvolta ovarele, dar mi'e frica, nu stiu, astept pana maine si vad eu... Voi ce credeti? Oare e doar de la ovare ca se dezvolta sau poate fi apendicita? (desi nu cred, m'a mai durut de multe ori asa) Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Nu e apendicita. Pare mai degraba o durere musclara (daa ar fi de la ovare ar durea si cand stai pe loc nu doar cand te intinzi). SI nu ai nici un simtom de apendicita.

| WolfGirl a răspuns:

Ei bine, depinde si de cati ani ai. Adica daca nu ti-a venit inca menstruatia dar putea ca asta sa fie.