| Lala20 a întrebat:

Am o problema...mie imi lipsesc radacinile maselelor de minte din partea inferioara, deci am doar cele 2 radacini de sus. Iar deja de cativa ani de cand am facut o radiografie mi s-a spus ca va trebui sa fiu operata, sa mi se extraga cele 2 radacini existente inainte sa inceapa sa creasca maselele, pentru ca acestea nu ar avea loc sa imi iasa (iar despre cele 2 lipsa -genetic- nu este nicio problema). Okei, ideea este ca ma apropiu de varsta la care mi s-a recomandat sa fac operatia, si de astazi parca ma si doare putin in partea dreapta, in zona maselei. Mie mi-este frica de aceasta interventie...pentru cine a mai trecut prin asa ceva, ce imi puteti spune, cum este? Doare tare, ma tine in spital, nu o sa pot vorbi/ manca - si cat timp? Etc. Dar repet! : maselele nu sunt iesite inca, caci oricum nu au loc >- deci radacinile trebuie extrase! Funda! sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| disneychanel a răspuns:

Nu am avut asa problema dar am consultat stomatologul de multe ori si am avut interventii la maselele care ma dureau ingrozitor, si aveau niste nervi foarte durerosi dar mi-au scos nervii sub o injectie de amortire si am stat o ora sub aparate ifricosatoare dar nu am simtit absolut nimic.Iti recomand sa nu-ti fie frica si fa ce-ti spune stomatologul mai tirziu poti sa regreti.Doar o injectie si nu vei simti abslout nimic.(am avut si eu o frica ingrozitoare dar n-am simtit nici o durere)

1 răspuns:
| iMaDreamer a răspuns:

Wow, faci parte din noua generatie happy