| Chanel1 a întrebat:

Hei TPU, am o problema. Vreau sa slabesc. De cand a plecat mama, luna trecuta, am inceput incetul cu incetul sa mananc mai putin, sa rezist tentatiilor la dulciuri, prostii, sa renunt la paine si am reusit. Am inceput sa mananc mai sanatos, sa fac sport dimineata pe stomacul gol dupa ce beau cafea si au roade. Pe 18 ianuarie plec si eu si vreau sa slabesc mai mult da e greu.
Am 1.63, 61.4 kg, forma corpului meu e para si vreau sa ajung la 55 de kg. Cand a plecat mama aveam 62.8 si ca sport fac 40 de minute bicicleta stationara si exercitii pentru abdomen si posterior. Si inca o intrebare. Exista exercitii pentru sani? Sa nu se lasa sau sa creasca? As vrea sa arat aproximativ precum Camila Mendes. E super frumoasa si arata bine.
Imi puteti spune trucuri sau alte chestii care m ar ajuta sa accelerez slabitul putin mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

Daca esti dispusa sa platesti recomand sa cauti pe Facebook get fit with dragos vultur, iti poate face program personalizat de alimentatie, sa-ti zica exact ce sa mananci si program de exercitii. Costa 250 lei intregul program sau 125 fiecare din cele 2 programe. Recomand, are rezultate wooow si foarte repede, intr-o luna daca te tii de ce iti da slabesti super mult.