| IamCorina041996 a întrebat:

Hei TPU. Am si eu nevoie de ajutor va rog. Eram la munca si am mancat doua bomboane ferrero rocher. Cred ca m-am grabit sa inghit si am si tras aer si mi s-a dus pe partea cealalata si dupa cum stiti are si alune din acelea mici.
Am tusit din toti plamanii, m-am fortat sa tusesc si dupa ce nu imi mai venea si acum simt ca nu am destul aer. Simt ca nu respir cum trebuie. Am baut si apa ma zgarie putin pe gat.
Ce recomandati sa fac daca nu-mi trece starea aceasta?
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Den1sa a răspuns:

Sa te duci la spital

| salieri84 a răspuns:

Incearca cu respiratie costo-diafragmala, pana iti faci cei de la urgente o incizie faringiana.

| SunnyBanani a răspuns:

Sa va culcati si sa uitati de problema aceasta