| Ana287 a întrebat:

Hei TPU, am si eu o intrebare.
Sunt insarcinata in 28 de saptamani si miscarile bebelusului le simt foarte jos si rare, nu mai sunt deloc cum erau acum vreo 3, 4 zile. Se misca foarte des si puternic acum ma tem putin, iar medicul meu este in concediu sa pot merge la un control. Ar trebui sa ma ingrijorez? Va rog sa ma ajutati sunt foarte speriata.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Mergeți urgent la medicul ginecolog care vă urmărește sarcina.

| Bizon95 a răspuns:

Mergi la un control, NU trebuie neaparat sa fie medicul tau, cand simti asa ceva e mult mai bine sa, suflii in iaurt, decat sa iti para rau toata viata!

| Nonolita a răspuns:

Mai ales pentru ca sunt foarte jos, trebuie sa mergi urgent la un ginecolog.