| Alexia1208 a întrebat:

Am un motan (nu e de rasă) și eu stau la casa. De ceva timp am văzut ca ii cade blănița de după cap. Am fost la veterinar, i-a dat pastile, iar după a făcut pauza o săptămână parca și acum ii dau iar pastile (TOTUL LA RECOMANDAREA MEDICULUI). Am fost plecată 3 zile (in weekend) și a rămas acasă cu bunicii mei. Azi când m-am întors, l-am pus in poala și a tușit de 2 ori înfundat. Când l-am lăsat jos, am observat 2 pete mici de sânge proaspăt roșu-rozaliu pe pantalonii mei. Lovit nu este deci din exteriorul corpului sunt slabe șanse sa curgă sânge. Sunt foarte speriata și nu știu ce ar putea fi. Dacă știți cumva, va rog sa îmi spuneti! Mulțumesc!

4 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Nu cred că vreun veterinar ți-l mai poate vindeca. Tusea și sângele, la om înseamnă TBC. Deci, motanul e posibil, să aibă o afecțiune asemenea bolii TBC la om. Nu știu cât de contagioasă poate fi! Deci grijă și dezinfectante folosiți din belșug!

| Alexia1208 explică (pentru romeo78):

Nu i-a ieșit pe gura. A ieșit pe partea dorsală. L-am lăsat in grija la niște persoane și oamenii aceia nu i-au dat apa deloc. A băut foarte multă apa când i-am dat și am observat ca se simte mai bine și nu mai tușește.

| romeo78 a răspuns (pentru Alexia1208):

A, asta schimbă situația. Da, a fost deshidratare. Sănătate!

| Februar30 a răspuns:

Nu cred ca avem doctori veterinari pe aici. Daca esti din Buc iti pot recomanda cativa buni happy