| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa slabesc 5 kg destul de repede, cum as putea? Dieta dukan este eficienta sau dati-mi o dieta eficienta pe care ati incercat-o.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime/greutate ai acum ( şi dacă eşti fată sau băiat ), pentru ca să vedem dacă e necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cat de repede, miscarea si dieta sunt cele mai de ajutor, lasa painea si derivatele din paste fainoase, parajelile, bauturi cumparate din comert, dulciurile samd

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Lasa dietele!
Daca vrei sa scapi de kilograme,tot ce trebuie sa faci este sa te alimentezi corect, sa incerci sa renunti la mancarurile nesanatoase, precum cea de fast-food, bauturi acidulate, prajeli, grasimi de tot felul, lactate grase si cel mai important este miscarea.
Te pup!

| trisoru a răspuns:

Sfatul medicului e cel mai de prisos, pentru 5 kg eu zic sa fugi zilnic macar 30 minute in ceva parc si mai ok ar fi sa urci scari si sa cobori "pana iti sar capacele". Dimineata tare nu te streseaza nimeni cu putina muzica in urechi intr-un parc se rezolva, SPOR

| MarianaDaia a răspuns:

Buna Ellaabcd!
Asa este cum au zis si persoanele de mai sus: miscare in fiecare zi, pana cand transpiri( de abia de atunci in colo slabesti), mancare moderata, dimineata s-o incepi cu o cana apa calduta in care ai pus o felie de lamaie, masa de dimineata sa fie obligatorie, masa de pranz mai saracuta iar masa de seara cu un fruct sau cu ceva foarte usor. Nu te ridica de la masa cu senzatia de satietate! Eu, personal, nu sunt de acord cu dietele severe, unde slabesti rapid, pentru ca, in acest timp, privezi organismul de multe vitamine si minerale esentiale, iar cand vei reveni la stilul tau de viata obisnuit, organismul se va,, razbuna'' pe tine, isi va face,, depozite'' si, astfel, vei pune dublu kg pe tine. Pe langa toate acestea, eu folosesc si doua suplimente alimentare care imi echilibreaza balanta vitaminelor, mineralelor, hormonilor, care faciliteaza arderile, ma echilibreaza emotional si-mi ia pofta de dulciuri. Eu iti recomand sa slabesti sanatos si frumos, tu ai nevoie de un corp frumos dar mai ales sanatos! Daca te intereseaza ce folosesc eu, ma poti contacta (daiamariana67@gmail.com). Iti doresc sa fii si frumoasa si sanatoasa!