| UserName450 a întrebat:

Hei TPU, ascult Radio PROFM de aproximativ 3-5 ore, nu la casti direct de pe laptop. Ascult la 40-55% volumul, iar ziua la 70-100%. Credeti ca ceva mi se va intampla la urechi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cristisoru09 a răspuns:

Nu are nimic. Ar fii mai periculos daca ai asculta direct in casti, dar nici acolo nu cred ca e pericol asa de mare(cel putin eu nu am nimic desi ascult la casti de atata timp)

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Na belea! Ai dat-o pe romaneste? Ca pe 19 ianuarie stiai doar engleza americana. Ce-ti mai fac bunicii din SUA? N-au inviat?

| Violleta2022 a răspuns:

Da, in timp iti va fi afectat auzul!

| WxRo a răspuns:

Daca asculti direct de pe laptop si la un volum acceptabil nu ti se va intampla nimic rau. Daca folosesti casti + volum ridicat... exista sansa sa ai probleme de auz in timp.