| mary5899 a întrebat:

Astazi mi.am luat lentile de contact si la 2 ore dupa ce le.am pus unul dintre ochi a inceput sa ma usture si sa se inroseasca. Care ar putea fi cauza? Credeti ca trebuie sa renunt la lentile de contact definitiv?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Din păcate, cel mai probabil, ai o alergie sad
NU le mai folosi o perioadă, clăteşte bine ochii cu apă rece şi mergi la un control la medicul oftalmolog ( care ţi le-a recomandat )!

Toate cele bune!

| Eastwood a răspuns:

Cauza e simpla, lentilele de contact iti strica vederea, acum nu o sa iti dai seama, asta o sa se vada peste vreo 2-5 ani. Renunta la ele!