| Schumaher98 a întrebat:

Hei TPU, cand bag mainile in apa mi se zbarcesc aproape instant. Am folosit de curand acne out crema pentru cosuri si nu prea ma spalam pe maini dupa. Le am si putin mai aspre. Ce poate fi? Si cam in cat timp se rehidrateaza mainile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Crema anti-acnee usca si degreseaza pielea. Astfel opreste acneele.
Pe mana uscata trebuie sa hidratezi si sa ingrasi pielea.

Ceea mai buna metoda este ca dupa FIECARE spalare cu apa si uscare sa-ti ungi mainile, natural:
Faci un amestec din 3 parti smantana de VACA grasa (peste 30%) si o parte miere de ALBINE.
Cu acest amestec te ungi pe maini si lasi sa patrunda complet in piele.

Amestecul de smantana + miere se pastreaza in frigider, timp de pana la 3-4 zile, iar inainte de folosire se amesteca bine cu o lingurita.

| ibaal a răspuns:

Si de la crema sunt asa,sau gel,ce ai folosit tu.
Scrie sa te speli pe maini dupa fiecare utilizare.
Foloseste o crema hidratanta,orice, nivea, dove si se vor rehidrata.
Oricum apa le usuca, mai este si vremea asta rece...dar, o crema rezolva tot! happy