| jeoytrp a întrebat:

HEI TPU, care este cel mai bun calmant (medicament) pe care îl știți pentru stres? O să am examenul vieții mele și trebuie să fiu super relaxat timp de mai multe ore, și să mă concentrez pe examen, nu pe EMOȚII și pe stres, aștept cât mai multe propuneri. De preferat ceva care știți că a funcționat la voi. DAU FUNDĂ

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Apreciat de Editori
| CuriousStuff a răspuns:

Unele emotii sunt constructive. Tu daca iei medicamente, medicamentele alea probabil o sa te scape de toate emotiile si o sa dai randament mai putin decat ai da fara medicamente.
Examenul vietii asta nu e asa de greu sau stressant incat sa merite medicamente. Pastreaza-ti receptorii si corpul pentru atunci cand o sa ai intr-adevar nevoie de medicamente, nu acum. (Sa speram ca nu o sa ai niciodata)
Pana atunci, ceai de tei si meditatie, linisteste-te singur si concentreaza-te. La varsta ta nu trebuie sa intampini dificultati in a face aceste doua lucruri.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La mine functiona siguranta de sine. Daca ma duceam foarte bine pregatita, in clipa in care vedeam subiectul si stiam ca il stapanesc la perfectie, ma relaxam si imi aminteam tot

| untu a răspuns:

Mananca o tableta de ciocolata amaruie KANDIA cacao 50% si sa ai la tine o sticla de 0, 5 litri de apa minerala! Doar asa vei scapa de stres si te vei calma si sa-ti stapanesti emotiile! Bafta!

| Andersen2k18 a răspuns:

Medicamentele au un impact negativ pentru stres.Ramai calm, studiaza mult, reamiteste-ti anumite lucruri, prin asta iti vei antrena memoria si te va ajuta mult.

| jeoytrp explică:

Deci... ce medicamente?