| AdinaFlorea a întrebat:

Hei TPU cred ca am intrat in depresie doar cred ma simt singura de cand mi-a murit perusul care avea 8 ani si cand a murit el parca a murit si o parte din mine, prieteni nu prea am fetele de la mine din clasa sunt tare proaste daca nu le dai umbrela sa ti-o strice isi bat joc de tine si in clasa tot timpul sunt certuri mult zgomot, tipete si dirigintele nu face nimic, de un timp nu am mai stat cu o fata pentru ca atunci cand stau cu ea numai rau mi se intampla, si baietii sunt rai se bat tot timpul si nu poti avea incredere in nimeni. ma mai gandesc de ce e viata asa de naspa. tot timpul sunt obosita ma culc la 2 sau 1 si ma scol la 7 am inceput sa nu mai beau cafea, sunt din ce in ce mai nervoasa nu am un minut de liniste doar bataie de joc sunt tot timpul suparata si cu un sentiment de vinovatie.credeti ca sunt in depresie daca da cum sa scap de ea. funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Spitz10 a răspuns:

Te-ai gandit ca poate nu ei sunt diferiti intr-n mod negativ, si poate tu esti diferita pentru ca nu de adaptezi.Asa e in scola, in toate scolile.Incearca sa te adaptezi si sa iti faci prietenei, chiar dac anul le poti spune orice.Nu trebuie sa iti fie cel mai bun prieten.Si daca un foarte bun prieten il constituie un animal, asta e un semn ca nu te integrezi cum trebuie.De obicei persoanele cu probleme de socializare au in ele talente, in cele mai multe cazuri arta. Funda?

| AdinaFlorea explică:

Nu le cunosti, sunt disperate vor sa fie cele mai frumoase si mai destepte si restul sa le fie sclavi. eu nu am mai vrut deci nu am mai stat cu ele.