| litere123 a întrebat:

Hei,TPU! Credeti ca spalatul de doua ori pe saptamana produce caderea parului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, spalatul pe cap de 2 ori pe saptamana, nu produce caderea parului, chiar este foarte sanatos de fapt!
Te poti spala zilnic si sa nu-ti cada parul.
Parul creste si cade hormonal! Atata vreme cat hrana ta este bogata in vitamine si minerale, se produc hormoni in cantitate suficienta care sa-ti sustina parul si tot sistemul hromonal.
Cand hrana ta este slaba in vitamine si minerale (luate din fructe si legume), sistemul tau hormonal sufera si atunci, parul incepe sa cada, unghiile se exfoliaza si sunt moi, pot apare dureri de cap, stare de oboseala, acnee pe fata samd.

4 răspunsuri:
| cfrtobias a răspuns:

Pai ce pui pe par tu apa oxigenata poate sau poate detergent? de cade?

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu inteleg laughing))))

| Uvox a răspuns:

Nu.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu, de peste 30 ani, ma spal la doua zile si stau bine cu parul.