| Irinadarian a întrebat:

Hei TPU, cum ma inalț?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
16 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Conteaza genetica, alimentatia in primi ani de viata, baschetul nu inalta

| Violleta2022 a răspuns:

Stand pe varfuri!

| GabiDumitrescu a răspuns:

Pe virfuri!

| sabin89 a răspuns:

Joacă baschet

| gabicoo a răspuns:

Te urci pe un scaun!
laughing

| RobertMoon a răspuns:

O sa cresti cat esti destinat genetic, poti sa faci pe dracu in 4 ca tot nu o sa ajungi un urias daca geneticul nu iti permite.

| Plato a răspuns (pentru RobertMoon):

Poti sa cresti cu ajutorul exercițiilor, ~5cm fara probleme.

| aXy99 a răspuns (pentru Plato):

Fals, nu mai dezinforma. Arata-mi un studiu concret inainte sa ma contrazici ca ti-a zis nu stiu ce antrenor bazaconii de genul asta.

| JUNNKiE47 a răspuns:

Dacă ai peste 20-21 de ani nu mai poti creste in înălțime. Crești doar cat iti este predispus genetic, NU există exerciții pentru creștere în înălțime, este absurd.

| Andrei20049 a răspuns:

În primul rând ce vârstă și ce înălțime ai?

| Irinadarian explică (pentru Andrei20049):

16 si 1, 68

| sadrian46 a răspuns (pentru Irinadarian):

Lactatele conțin factorul de creștere.
Astfel un consum de lactate te poate ajuta să crești cu câțiva mm, până pe la 21 de ani.

| Andrei20049 a răspuns:

În primul rând ce vârstă și ce înălțime ai? l

| Andrei20049 a răspuns:

Ce vârstă si ce înălțime ai?