| Pe_Viata_Anonim_1994 a întrebat:

Hei Tpu.Cum sa scap de alunite acasa? Remedii naturiste.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AnOnImuSS1 a răspuns:

Aplicati la nivelul alunitelor zeama de ceapa, suc de conopida sau suc de ananas.

Aplicati regulat la nivelul alunitelor suc de mere acre de 3 ori pe zi, timp de cel putin 3 saptamani.

Aplicati un amestec de moringa oleifera si zeama de lime la nivelul alunitelor. Urmati acest remediu timp de cel putin cateva zile.

Aplicati la nivelul alunitelor sucul extras din semintele de smochine.

Aplicati 1 picatura de extract de seminte de grapefruit la nivelul alunitelor. Administrati acest remediu timp de cateva saptamani.

Taiati in 2 un catel de usturoi, aplicati-l cu zona sectionata peste alunita, puneti un bandaj si lasati usturoiul sa actioneze peste noapte.

Aplicati la nivelul alunitelor cataplasme pe baza de cartofi.

Pisati cateva seminte de in si amestecati-le cu ulei din seminte de in si miere de albine. Aplicati zilnic acest remediu la nivelul alunitelor.

Masati alunitele cu radacina de papadie.

Inmuiati o bucata de material in apa si tineti-o la nivelul alunitelor timp de 20 de minute. Lasati alunita sa se usuce apoi aplicati o bucata de bumbac inmuiata in otet de mere, timp de 10-15 minute. Urmati acest remediu cateva zile.

Aplicati in mod regulat felii subtiri de ridichi la nivelul alunitelor.

Aplicati miere de albine la nivelul alunitelor. Lasati acest remediu sa actioneze timp de 10-15 minute, apoi spalati pielea cu apa calda.

Amestecati putin praf de copt cu ulei de ricin si lasati-l sa se omogenizeze timp de 5 minute. Aplicati acest remediu la nivelul alunitelor.

Atentie inainte sa te apuci, du-te si consulta un specialist ori un farmacist! BFT

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mai bine lasa-le la locul lor. Poti face cancer de piele.

| Adry05 a răspuns:

Si dupa o sa cauti tot remedii naturiste impotriva cancerului de piele?

| Violleta2022 a răspuns:

De alunite nu-i bine sa scapi deloc, ca au risc mare de cancer!

Răspuns utilizator avertizat