| anonim_4396 a întrebat:

Cun as putea face sa scap repede de zgarieturi?
Am auzit de pasta de dinti, sa aplic peste, dar nu stiu.
Helpp. Am cazut din copac si m-am zgariat rau.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alex420HD a răspuns:

Salut! Poti incerca o alifie numita Cutaden, nu costa mai mult de 5 lei, o gasesti in orice farmacie si este foarte buna. O aplici peste zgarietura sau rana. Am folosit aceasta alifie mereu si niciodata nu mi-au ramas semne dupa vindecarea ranilor happy

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

PAsta de dinti se pune pe cosuri nu pe zgaraieturi.

| nda a răspuns:

Du-te la farmacie ca o sa-ti recomande ceva creme care cicatrizeaza... de exemplu crema de galbenele.

| anonim_4396 explică (pentru nda):

Multumesc. Asa o sa fac...