| iLoveEpicxD a întrebat:

Curând am fost la dermatologie si mi-a dat un tratament pentru acnee cu antibiotic( bine nu numai asta dar celelalte nu au legătură).
Am 4 zile de cand iau antibioticul, doctora mi-a spus sa iau o pastila pentru flora intestinala, sa nu o distruga antibioticul. Ei bine ....problema mea este ca ma simt suuuuper balonata si plina in burta de parcă m-as fi ingrasat. Credeti ca trebuie sa iau acel medicament pentru flora intestinala? este ceva legat de antibiotic? Sau poate fi alta problema? Am 18 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| SkyPilot a răspuns:

Cam tarziu dar da, era legat de antibiotic. Si ai putea sa te alegi si cu o candidoza. Multe probleme ai happy