| Anonim123445567 a întrebat:

de aproape o luna ma doare genunchiul foarte tare, dacă il țin câteva secunde îndoit după am dureri foarte mari. când urc/cobor scările la fel ma doare. când stau pe scaun. e o durere insuportabila, ținând cont ca am doar 14 ani. m-am dat cu alifie, am luat și pastile. dar degeaba... niciun rezultat. Sfaturi?
Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| JackR a răspuns:

Ce povestesti imi suna familiar (inca ma recuperez dupa o interventie chirurgicala la genunchi). Desi este atipica pentru varsta ta, cel mai probabil ai o ruptura de menisc. Nu se rezolva cu nici un fel de pastile sau "alifii". Singura solutie este chirurgia. Vestea buna este ca se face laparoscopic (minim invaziv) si pleci acasa in 24 de ore.

| kiri11 a răspuns:

Iti recomand tratarea durerii prin intermediul benzii magnetice kneeactive. Eu am folosit-o si a fost destul de buna, inca o folosesc, desi durerea a disparut.

| petitconseil a răspuns:

Mergi la un doctor si fa-ti o radiografie, dupa care vei primi o reteta sa-ti faci un tratament.Multa sanatate!